1o Krumlovských NEJ

10 tipů, co dělat v Krumlově a nebýt jako Číňan

Děkujeme, že jste se pročetli až sem. Věříme, nyní je pro vás Český Krumlov místem, které rozhodně musíte vidět. A proto jsme pro vás připravily tipy, jak si Krumlov užít bez toho, abyste se museli prodírat davy Asiatů na cestě mezi parkovištěm, zámkem a náměstím. 

  1. Navštivte expozice v nově zrekonstruovaných Klášterech Český Krumlov.
  2. Relaxujte v klášterních zahradách a pozorujte, co tam roste a kvete. Překvapí vás zeleninová zahrádka nebo malá vinice.
  3. Obdivujte umění v Egon Schiele Art Centru.
  4. Zažijte unikátní atmosféru divadelního představení na Otáčivém hledišti v zámecké zahradě, dokud to ještě jde.
  5. Vraťte se do časů vašich praprababiček v historickém fotoateliéru Seidel v krásné secesní vile s unikátní expozicí fotografické techniky z počátku minulého století. 
  6. Projděte se městským parkem až ke kouzelnému zahradnímu ateliéru, ve kterém žil a pracoval Egon Schiele.
  7. Ochutnejte skvělé pivo z Historického pivovaru Český Krumlov přímo v pivovarské restauraci.
  8. Pochutnejte si na výborném jídle v restauraci Jakub, kterou najdete v domě rybníkáře Jakuba Krčína na malém náměstíčku Na louži.
  9. Pokochejte se nádherným pohledem na celé centrum Českého Krumlova z Křížové hory. Projdete se sice asi 1,5 km do prudkého kopce, ale ten pohled opravdu stojí za to.
  10. A když už budete mít na nohou pohorky, tak si vyšlápněte na zhruba 10 km vzdálený vrchol hory Kleť, kde najdete astronomickou observatoř a nejstarší kamennou rozhledu v Čechách, ze které při dobré viditelnosti dohlédnete až k Alpám. Je tam příjemná restaurace a dokonce se tam můžete i ubytovat.


Šťastnou cestu!